Ostukorv 0.00

Inspiratsioon

“ Mind inspireerivad inimesed, kes on andekad, eneseküllased, kirglikud enda elu ja töö vastu.” – Anna

Suurtesse sügavatesse silmadesse vaadates, ei oskaks aimata, et graatsilise ja leebe olekuga Anna tegemised on enne rahulikku elu Eestis esitanud talle väljakutseid Londoni kosmopoliitses konkurentsis. “Mul oli juba kooliajal palju unistusi, millest üks oli kindlasti see, et lisaks reisimisele tahaksin töötada välismaal. Keskkoolis oli minu helesinine sihtpunkt California, kuid elu tõi teised väljakutsed,” räägib Anna.

Stilisti ja moenõustaja töö rahvusvaheliselt tuntud moe-ja iluportaalis Net-a-Porter sai võimalikuks tänu Anna sihikindlusele. “Nii ema kui vanaemad on ja olid väga tugeva iseloomuga iseseisvad ja stiilsed naised. Ka minu armastus disaini ja moemaailma vastu pärineb neilt. Tihedas konkurentsis läbilöömiseks on vaja visadust ja tiivustatust. Minu suur kirg moe ja disaini vastu ning venekeelne taust viisid Londonis eduni.”

Inspireerivad kohtumised, reisimine, südamelähedane töö ja väljakutsed aga ei olnud piisava kaaluga, et Annat püsivamalt Londoniga siduda.

“Minu jaoks on kodul eriline tähendus”, räägib Anna vaiksel häälel. Silmi kissitades nendib ta, et tema jaoks on parimad hetked kodus. “Hiline hommik, kui päike paistab rõduaknast sisse ja selle valgus kuulutab kõike põnevat, mida päeva jooksul oodata. Mind paneb tõeliselt nurru lööma kuum vann lemmikmuusika saatel ja voodis mõnulemine, teades, et kuhugi ei pea kiirustama.” Londoni tempot naine ei igatse.  “Moenõustaja ja stilisti töö on mulle siiani südamelähedased, kuid ma teen tööd distantsilt rahulikumas tempos ja keskkonnas.”

Väliselt malbe olek ei peegeldu Anna stiilis. “Mulle meeldib elegance with a twist. Hindan stiilipuhtust, kuid armastan riietusele lisada huvitavaid detaile või miksida ootamatuid värvikooslusi.” Nii Anna garderoobis kui kodus on erinevate materjalide ja toonide kooskõla. Ta on kokku sobitanud esmapilgul väga erinevas stiilis esemed. “Minu vaieldamatu lemmikese garderoobis on Londoni vintaažipoest ostetud pudelroheline seemisnahkne trenchcoat. See oli armastus esimesest silmapilgust, vaatamata sellele, et pidin mantlit kolm suurust väiksemaks tegema. Michael Lo Sordo meresinine oversized siidist pluus, mis on kingitus disainerilt endalt. Kuna mulle meeldib erilisi riideid sobitada klassikalise ja minimalistlikuga, siis Atelier Duree väike must särk on mu kapis muutunud asendamatuks esemeks.”

Lisaks stilistitööle täiustab Anna oma pisikest keraamikatoodete sarja Virgo Ceramics. “Nimi tuli kuidagi iseenesest ja jäigi ainukeseks variandiks. Soovisin, et nimi seostuks minuga ja seega valisin enda tähtkuju järgi Virgo.” Jätkusuutlikult toodetud ja isikupärase keraamikasarja mõte tekkis Annal isiklikust vajadusest. Kuigi sarja vormid ja mustrid on loodud erinevate eesti disaineritega koostöös, peegeldab bränd selle loojat ennast. 

Juttu reisidele, filmidele ja raamatutele viies võiks rääkima jäädagi. Annat on enam mõjutanud reisid New Yorki, Gruusiasse ja Marokosse. Eestis on naise lemmikpaigaks Haapsalu. “Armastan Bernardo Bertolucci filme, mis on alati visuaalselt nii nauditavad. Lemmik on “Stealing Beauty” – kaunid Itaalia vaated, suvi ja nooruse võlu”, räägib Anna oma lemmikutest. Inspireeriv raamat, mida Anna kõhklematult lugeda soovitab on Marina Abramovici autobiograafia.

Mademoiselle Ellen

Unistava pilguga Ellen vaatab mõtlikult kaugusse, kui küsin, mis on siiani olnud tema elu suurim väljakutse.“ Ma mõtlen, et ma ei ole selleni veel jõudnud. Kolimine Pariisi on pigem ühe unistuse täitumine. Aeg näitab, millised proovilepanekud mind siin ees ootavad. Siiani on tähed soosivad olnud ja juba on täitunud nii mõnigi salasoov (Ellen peab siin silmas Chaneli showd detsembri alguses).

Filmi ja meediat õppinud Ellenit on alati tõmmanud ilu-ja moemaailm. Tema portfooliot sirvides on märgatav tundlik, kuid isikupärane oma käekiri. Elleni meigitud modellid ja kliendid on alati nemad ise – naturaalsed ja isikupärased.

Naiseliku naisena peab Ellen väga lugu ajatust stiilist. Klassikalistes high-rise teksades, mustas särgis ja loomulikus meigis tunneb ta ennast ülimugavalt.

“ Minu igapäevane garderoob ei ole midagi keerulist. Kui ees seisab tööpäev, sätin selga midagi mugavat, kuid kindlasti vaatan, et lihtne look paistaks hoolitsetud ja viisakas.”  Prantslannaliku Elleni garderoobist leiab istuvaid ja heast materjalist eksmplare, sekka mõni põnev leid vintage-poodidest. Tõelise kingagurmaanina peitub tema kapis kingi igaks elujuhtumiks. “Oeh, kingad on tõesti mu nõrkus. Need on midagi nii isiklikku ja isikupärast. Must king ei ole lihtsalt king. Õiges kingas on meeleolu”, ütleb ta.

Küsimusele, millist ilusoovitust jagaks ta eesti naistele, vastab Ellen kerge ohkega: “Eesti naistel on komme üle mõelda ja tihti ka üle pingutada. Võib tunduda igava soovitusena, kui ma tõesti usun, et vähem on rohkem. Ilus on vaadata hoolitsetud, kuid loomulikku naist. Soovitan investeerida nahahooldusesse, võtta aega enda jaoks ja mis puudutab stiilinõu garderoobi osas, siis jätta poodi kõik, mis pole sobiva lõikega, kvaliteetsest materjalist ja kantav erinevates olukordades.”

Ostukorvis ei ole tooteid.